Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji rolnictwa: aplikacja iOS, Android.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zapowiedziała już wypuszczenie na rynek mobilnej aplikacji na smartfony. Program ma umożliwiać komfortową komunikację z rolnikami. Z punktu widzenia marketingu jest to bardzo dobre rozwiązanie, które powinno być już dawno wdrożone. Internetowa komunikacja to podstawa każdej liczącej się platformy i to zarówno prywatnej, jak i państwowej. 

Zadania aplikacji

Aplikacja ma umożliwić swobodną komunikację pomiędzy rolnikiem, a urzędnikiem. W ten sposób możliwe będzie wysyłanie nie tylko komunikatów tekstowych, ale w razie potrzeby także innych plików. W przypadku wątpliwości urzędników ARiMR dotyczących wybranej działki rolniczej konieczne może być wszczęcie dodatkowej kontroli. W takim wypadku możliwe będzie wysłanie prośby do rolnika o wykonanie zdjęcia terenu, co pozwoli na lepszą weryfikację. Co więcej, aplikacja my być pod tym względem inteligentna. Po włączeniu aparatu w programie na ekranie ujrzymy miejsce, gdzie należy wykonać zdjęcia oraz układ kierunków, w których należy się porusza lub obrócić. Na zdjęciu znajdą się wówczas niezbędne dane zawierające współrzędne, a fotografia automatycznie trafi do siedziby agencji. Może się więc okazać, że dobrej jakości zdjęcie uchwycone przez aparat wykluczy potrzebę kontroli urzędników na miejscu w gospodarstwie. Regularnej kontroli podlega niespełna 65 000 gospodarstw rolnych, co stanowi 5% wszystkich gospodarstw starających się o wsparcie w formie dopłat bezpośrednich. W takiej sytuacji sprawdzenie stanu faktycznego na miejscu jest często koniecznością.

Dodatkowe funkcje aplikacji ARiMR dla rolników

Z użyciem smartfona można będzie także potwierdzić inne zrealizowane w gospodarstwie zadania. Przykładem jest funkcja robienia zdjęć dokumentów, jak również tabliczek znamionowych znajdujących na maszynach. Tego typu fotografia może potwierdzić rozliczenie się rolnika z powierzonych działań inwestycyjnych. Pozwoli to na uproszczenie i przyspieszenie całej procedury oceny wniosków. Dotychczas rolnicy zmuszeni byli do komunikacji z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z użyciem wiadomości SMS lub poprzez pocztę e-mail. Być może aplikacja na smartfony z systemem Android lub iOS przyczyni się do zwiększenia możliwości komunikacyjnych między urzędnikiem, a rolnikiem. Kliknij: Rolnictwo.