Aplikacja monitorująca zużycie energii to dobry marketing dla fotowoltaiki.

Spółka PGE Obrót zaprezentowała aplikację skierowaną do właścicieli przedsiębiorstw, którzy chcieliby ograniczyć zużycie energii w budynkach. Tą możliwość daje nowy program na urządzenia mobilne, który pozwala w czasie rzeczywistym prognozować i monitorować zużycie energii elektrycznej, a tym samym redukować jej zużycie. System Lerta Eneregy Intelligence powstał z myślą o firmach zarządzających budynkami przemysłowymi, biurowymi, a także budynkami użyteczności publicznej.  Czytaj dalej Aplikacja monitorująca zużycie energii to dobry marketing dla fotowoltaiki.

Program „Słoneczne Dachy” – pożyczki na fotowoltaikę dla spółdzielni.

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe otrzymają realne wsparcie na zakup i montaż fotowoltaiki w budynkach mieszkalnych. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej ogłosił uruchomienie programu „Słoneczne Dachy”. Początkowo będzie on realizowany w ramach pilotażowych działań w województwie wielkopolskim.  Czytaj dalej Program „Słoneczne Dachy” – pożyczki na fotowoltaikę dla spółdzielni.

Trendy w usługach dekarskich: pokrycie elastomerowe płaskiego dachu.

Elastomerowe pokrycia dachowe to jeden z trendów, na które uwagę zwracają firmy świadczące usługi dekarskie. Budowa płaskiego dachu często wymaga zastosowania nieco innych materiałów ochronnych. Jeszcze kilka lat temu niemal nikt nie myślał o budowie domu z płaskim dachem, gdyż technologia uniemożliwiała zachowanie pełnej szczelności przez cały okres użytkowania konstrukcji. Aktualnie produkowane materiały dekarskie pozwalają na pełne zabezpieczenie dachu przed działaniem wilgoci i wody. Jednym z trendów zyskujących coraz większą popularność wśród dekarzy jest właśnie powłoka elastomerowa.  Czytaj dalej Trendy w usługach dekarskich: pokrycie elastomerowe płaskiego dachu.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji rolnictwa: aplikacja iOS, Android.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zapowiedziała już wypuszczenie na rynek mobilnej aplikacji na smartfony. Program ma umożliwiać komfortową komunikację z rolnikami. Z punktu widzenia marketingu jest to bardzo dobre rozwiązanie, które powinno być już dawno wdrożone. Internetowa komunikacja to podstawa każdej liczącej się platformy i to zarówno prywatnej, jak i państwowej.  Czytaj dalej Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji rolnictwa: aplikacja iOS, Android.

Realizacja celu OZE przez Polski rząd. Optymistyczny marketing dla fotowoltaiki?

Liczba instalacji fotowoltaicznych w Polsce, jak również ilość niskoemisyjnych kotłów grzewczych w domach jednorodzinnych stale rośnie. Krajowy miks energetyczny przeżywa istotny, rynkowy bum, który być może wpłynie na osiągnięcie celu w zakresie udziału energii pochodzącej z OZE w krajowym miksie energetycznym na 2020 rok.  Czytaj dalej Realizacja celu OZE przez Polski rząd. Optymistyczny marketing dla fotowoltaiki?

Sprzedaż bezpośrednia, a rolniczy handel detaliczny. Jakie są różnice?

Rolnicy coraz chętniej biorą pod uwagę różnego rodzaju formy działalności gospodarczej. Wśród nich możemy wymienić sprzedaż bezpośrednią oraz rolniczy handel detaliczny. Formy te pozwalają na ominięcie pośredników i sprzedaż produktów bezpośrednio klientom. Taką formą nabycia towarów docenili sami konsumenci, którzy coraz częściej chcą mieć świadomość pochodzenia nabywanych produktów.  Czytaj dalej Sprzedaż bezpośrednia, a rolniczy handel detaliczny. Jakie są różnice?

IKEA: Panele fotowoltaiczne, warunki, opinie, kredytowanie.

Producent znany z produkcji mebli od dłuższego czasu oferuje zakup instalacji fotowoltaicznej. Nową ofertą jest natomiast możliwość zakupu fotowoltaiki sygnowanej marką Ikea wraz z kredytem oraz zerową prowizją. Wszystko to za sprawą współpracy z bankiem Ikano. W ramach kredytowania możliwe będzie sfinansowanie zakupu instalacji PV oraz montażu.  Czytaj dalej IKEA: Panele fotowoltaiczne, warunki, opinie, kredytowanie.

Czy prawidłowe działanie wentylacji grawitacyjnej jest możliwe?

Spór między technologami zajmującymi się projektowaniem systemów wentylacji trwa od lat. Jedni skłaniają się ku zdaniu, że właściwe działanie wentylacji grawitacyjnej jest możliwe. Inni z kolei wskazują na przestarzałe działanie instalacji, które w żaden sposób nie może równać się z nowoczesną wentylacją mechaniczną z rekuperacją. Kto ma rację? W tym artykule spróbujemy wskazać na możliwości i problemy związane z tą naturalną formą wymiany powietrza w budynkach.  Czytaj dalej Czy prawidłowe działanie wentylacji grawitacyjnej jest możliwe?

Brak skutecznej promocji miasta na przykładzie miasta Wielbark.

Działania prowadzące do poszerzenia świadomości turystów o istnieniu zakątków Polski pełnych swoich regionalnych walorów są niekiedy niewystarczające. Dobrym przykładem jest miasto Wielbark, gdzie naszym zdaniem promocja regionu jest niewystarczająca. W całym kraju znajdziemy jednak znacznie więcej miejscowości o podobnej wielkości i zbliżonym niestety poziomem promocji regionu.  Czytaj dalej Brak skutecznej promocji miasta na przykładzie miasta Wielbark.

Straty ciepła w budynku jednorodzinnym przez wentylację grawitacyjną?

Mostki termiczne w domach jednorodzinnych są podstawową przyczyną ucieczki ciepła z budynków. Odczucie chłodu to nie jedyny mankament takiej sytuacji, ucieczkę ciepła zauważymy również w rachunkach za ogrzewanie. Jest to wyraźne widoczne w okresie jesienno-zimowym, gdy dom trzeba ogrzewać w celu zachowania komfortu użytkowego. W wielu budowanych obecnie domach stosowane są technologie, które zapewniają optymalne warunki termoizolacyjne. W związku z tym po wykluczeniu nieszczelności okien i drzwi, dachu, podłogi może okazać się, że nie znamy rzeczywistego źródła ucieczki ciepła. Czytaj dalej Straty ciepła w budynku jednorodzinnym przez wentylację grawitacyjną?

Fotowoltaika studia podyplomowe to hasło wyszukiwane coraz częściej.

Inwestycje w odnawialne źródła energii zyskały w najbliższych czasach duże zainteresowanie konsumentów. Nic więc dziwnego, że rośnie także potrzeba związana z kierunkiem studiów dostosowanych do zmieniającego się świata. Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej wprowadziła do swojej oferty nowy kierunek studiów podyplomowych. Pierwsi studenci rozpoczną naukę już z początkiem listopada tego roku!  Czytaj dalej Fotowoltaika studia podyplomowe to hasło wyszukiwane coraz częściej.

Fotowoltaiczne dachówki? Nowa moda na marketing.

W mediach obserwujemy coraz większe zainteresowanie fotowoltaiką. Bardzo ciekawy wynalazek, który ma okazję zostać istnym hitem sprzedażowym w przyszłości jest dachówka fotowoltaiczna. To pomysł Tesli, czyli giganta produkującego autonomiczne pojazdy i te zasilane energią słoneczną. Tym razem Elon Musk wziął pod uwagę zmiany na rynku w zakresie nietypowym modułów PV.  Czytaj dalej Fotowoltaiczne dachówki? Nowa moda na marketing.

Pianki PUR coraz częściej stosowane w budownictwie mieszkaniowym

Otwierają się nowe możliwości dla firm, które specjalizują się w wykonywaniu izolacji natryskowych pianką poliuretanową. Z roku na rok coraz więcej inwestorów prywatnych wybiera ten rodzaj materiału do ocieplenie poddasza w swoich domach. Pianka PUR jest już tańsza niż była 5 czy 8 lat temu. Wiele osób twierdzi nawet, że w chwili obecnej bez problemu pianka konkuruje cenowo z wełną mineralną. Czytaj dalej Pianki PUR coraz częściej stosowane w budownictwie mieszkaniowym

Wzór umowy na pozycjonowanie strony www

Zastanawiasz się czy umowa na pozycjonowanie strony www jest uczciwa i zabezpieczy twoje interesy jako klienta firmy, która świadczy usługi marketingu internetowego? Jeżeli chcemy podejść do tego uczciwie to niestety musimy zrozumieć wiele pojęć związanych z działalnością SEO, a sprawa nie jest łatwa. Jak więc nie dać się oszukać i podpisać dobrą umowę na pozycjonowanie? Czytaj dalej Wzór umowy na pozycjonowanie strony www

Gdzie znaleźć dobrego copywritera i ile to kosztuje?

Popularność tekstów internetowych rośnie w niezwykłym tempie. Wynika to z wyścigu, który prowadzą między sobą firmy chcące pozostać w gronie najlepszych. Obecnie nie wystarczy już posiadanie strony z byle jakim opisem i zawartą treścią, ktoś musi dbać o regularne ukazywanie się tekstów związanych z marką lub generujących ruch z innych stron. Z oferty copywriterów korzystają nawet mali przedsiębiorcy, którzy chcą zyskać popularność własnej oferty lub dbający od początku do końca o profesjonalny wizerunek w internecie. Pojawia się więc pytanie: jak znaleźć dobrego twórcę treści?  Czytaj dalej Gdzie znaleźć dobrego copywritera i ile to kosztuje?

Jaki hosting dla bloga wybrać w 2018 r.?

Jeżeli myślimy o prowadzeniu bloga w sposób profesjonalny to znaczy taki, który przyniesie w przyszłości popularność oraz zysk to musimy pomyśleć nad wybraniem odpowiedniego hostingu. Często początki kariery blogera są związane z zakładaniem darmowych kont na popularnych serwisach, jednak z czasem może to nam nie wystarczyć. Trzeba wówczas przyjrzeć się podstawowym cechom jakie posiadać powinien dobry serwis hostingowy.  Czytaj dalej Jaki hosting dla bloga wybrać w 2018 r.?

Monetyzacja ruchu na stronie. Jak zacząć zarabiać?

Bez względu na to, czy posiadamy stronę internetową, konto na Facebooku, Instagramie, YouTubie czy własnego bloga to możemy na tym zarobić. Trzeba jednak wiedzieć jakie mamy faktycznie możliwości do wykorzystania. Jest to potrzebne szczególnie na początku działalności, kiedy oczekujemy przynajmniej zwrotu kosztów poniesionych na profesjonalne wykonanie strony.  Czytaj dalej Monetyzacja ruchu na stronie. Jak zacząć zarabiać?

Czym jest content marketing i jak dzięki niemu zaistnieć w sieci?

Content to nic innego jak treść, którą umieszczamy na naszej stronie. Jej wielką rolę doceniono już w XIX wieku, kiedy to światło dzienne ujrzał branżowy magazyn rolniczy stworzony przez Johna Deere. W tamtym czasie wydawało się, że taki materiał nie znajdzie swoich czytelników wśród społeczeństwa. Okazało się jednak zupełnie inaczej, gdyż magazyn podbił rynek. Wtedy powstało pojęcie content marketingu, który bazuje na tworzeniu treści dopasowanych do danego odbiorcy. Co należy zrobić, aby móc korzystać z dobrodziejstw tej formy promocji w ramach działającej już własnej strony internetowej?  Czytaj dalej Czym jest content marketing i jak dzięki niemu zaistnieć w sieci?

Jak skutecznie wypromować stronę, sklep w wynikach Google?

Każdy właściciel strony internetowej chciałby znajdować się możliwie jak najwyżej w rankingu Google. Większość bogatych pod względem treści artykułów pochodzi ze stron informacyjnych lub branżowych, dlatego tak ważna jest dbałość o ilość treści na naszej stronie. Podnoszenie wyników sprzedaży jest możliwe przy użyciu nie tylko głównej strony, ale także pobocznych portali jakie warto założyć. Pozwalają one zwiększyć rozpoznawalność naszej strony, kierują większy ruch, co odbije się prędzej, czy później na większej obecności marki na stronie głównej wyszukiwarki.  Jak już się wypromujemy to warto rozbudować własny magazyn. Pomogą nam w tym hale przemysłowe w Warszawie lub innym mieście. Czytaj dalej Jak skutecznie wypromować stronę, sklep w wynikach Google?

Reklamy w kinie Helios, Cinema City. Skuteczna forma marketingu?

Jedni je lubią, inni nienawidzą. Można mówić wiele o reklamach wyświetlanych na dużym kinowym ekranie, taka forma promocji jest jednak skuteczna i dociera do grona sprecyzowanej grupy odbiorców. Wśród popularnych form promocji znajdziemy internet, telewizje, prasę oraz radio. Coraz częściej firmy szukają innych sposobów na dotarcie do klienta, jedną z nich jest właśnie kino. Skąd ten pomysł? Czytaj dalej Reklamy w kinie Helios, Cinema City. Skuteczna forma marketingu?

Wzrost bezrobocia w 2018 roku na przykładzie warsztatu samochodowego.

Paradoksalnie, dobre wyniki w gospodarce mogą powiększyć bezrobocie w 2018 roku? Czy to jest możliwe? Czy możemy mówić o spowolnieniu, które jest spowodowane trudnościami związanymi z brakiem pracowników na rynku? Nie we wszystkich branżach udaje się zastąpić obsługę pracownikami z Ukrainy czy Białorusi, a nastroje wśród przedsiębiorców nie są najlepsze. Czytaj dalej Wzrost bezrobocia w 2018 roku na przykładzie warsztatu samochodowego.

Czy można uzyskać dofinansowanie na zakup agregatu do natrysku pianek?

Czy można uzyskać dofinansowanie na zakup agregatu do natrysku pianki PUR na rozpoczęcie działalności gospodarczej? Gdzie można się starać o takie dofinansowanie i czy pokrywa ono całość kwoty na zakup maszyny do natrysku piany poliuretanowej? Z analizy rynku wynika, że wiele osób jest zainteresowanych rozpoczęciem takiej działalności. Czytaj dalej Czy można uzyskać dofinansowanie na zakup agregatu do natrysku pianek?

Czy rynek pracy się o nich upomni – praca dla osób 50+

Od dłuższego czasu można zaobserwować problemy na rynku pracy, które nie wiążą się z bezrobociem, ale problem jest zupełnie odwrotny. Brakuje ludzi do pracy. Pewną pomocą jest napływ pracowników z Ukrainy czy Białorusi, ale to nie rozwiązuje całego problemu.

W powszechnej opinii ludzie starsi, przed emeryturą mają mniejsze szanse na znalezienie pracy. Osoby w wieku 50+ zawsze narzekały, że pracodawcy nie chcą inwestować w takich pracowników, że wolą młodszych, często wydajniejszych. Czy ta sytuacja się teraz zmieni? Wygląda na to, że pracodawcy powoli przełamują schematy. Przy tym wszystkim okazuje się, że pracownicy w wieku 50+ nie są wcale mniej wydajni, a czasami zdarza się zupełnie odwrotnie. Rynek pracy upomina się o wszystkich i ta sytuacja jest dobra dla pracowników.

Czytaj dalej Czy rynek pracy się o nich upomni – praca dla osób 50+

Budujesz dom w okolicach Warszawy? Kup dużą skrzynkę na listy.

Nie od dziś wiadomo, że Warszawa i jej okolice to strefa, w której wiele się dzieje. Bezrobocie praktycznie nie istnieje, a średnia zarobków jest znacznie wyższa niż np. na Podlasiu czy gdzieś w okolicy Rzeszowa. W okolicach Warszawy domy rosną jak grzyby pod deszczu – jeżeli masz plan rozpocząć budowę to warto pomyśleć od razu o ogrodzeniu i dużej skrzynce na listy.

Skąd taki pomysł z tą skrzynką na listy? Otóż w rozmowie ze znajomym wyszło na jaw, że na jego budowie, chociaż jest zlokalizowana dość daleko od samej Warszawy, ulotki reklamowe można zbierać łopatą – takiego określenia użył. Czy takie ulotki działają? Postaramy się nad tym trochę zastanowić.

Czytaj dalej Budujesz dom w okolicach Warszawy? Kup dużą skrzynkę na listy.

Jakie umiejętności są potrzebne, żeby pracować w marketingu?

Praca w marketingu – dla jednych to jak pływanie dla ryby, dla innych czarna magia. Dlaczego jedni odnoszą sukcesy w tej dziedzinie, a inni strasznie się tym męczą? Jakie cechy charakteru są potrzebne, a jakie umiejętności? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na te wszystkie pytania. Każdy może coś wnieść w sukces marketingowy firmy i każdy może wnieść coś innego. Jeżeli mówimy o całym dziale w dużej firmie, to tak potrzebne będą różne osoby, z różnymi umiejętnościami i zdolnościami.

Czytaj dalej Jakie umiejętności są potrzebne, żeby pracować w marketingu?

Kiedy powstanie market Mrówka w Kadzidle.

Rynek budowlany ma się dobrze. Widać to między innymi po tym, że kolejne sklepy i kolejne hurtownie budowlane otwierają się nawet w niewielkich gminnych miejscowościach. Nic w tym dziwnego, gdyś domy budowane są nie tylko wokół Warszawy – tak zwana prowincja też się rozwija, tam też powstają piękne domy. Dziś zajmiemy się Kadzidłem w powiecie ostrołęckim.

Czytaj dalej Kiedy powstanie market Mrówka w Kadzidle.