Czy można uzyskać dofinansowanie na zakup agregatu do natrysku pianek?

Czy można uzyskać dofinansowanie na zakup agregatu do natrysku pianki PUR na rozpoczęcie działalności gospodarczej? Gdzie można się starać o takie dofinansowanie i czy pokrywa ono całość kwoty na zakup maszyny do natrysku piany poliuretanowej? Z analizy rynku wynika, że wiele osób jest zainteresowanych rozpoczęciem takiej działalności.

Zgłębiając temat związany z opłacalnością biznesu przy wykonywaniu izolacji natryskowych możemy naczytać się wiele różnych informacji. Warto zajrzeć na grupy stworzone na FB, aby poczytać o różnych problemach związanych z tymi sprawami. Na pierwszy rzut oka temat wydaje się dość łatwy, ale czy rzeczywistość też jest taka? O tym niektórzy przekonają się po zainwestowaniu swoich pierwszych 70 tysięcy zł.

Oferty na allegro kuszą dość wyraźnie, możemy dowiedzieć się, że możliwy jest zakup agregatu do natrysku pianki w cenie ok. 30 tys zł, ale jak się później okazuje jest to tylko początek wydatków. Mając dofinansowanie w wysokości 20 tys zł warto mieć przynajmniej 100 tys zł własnego zapasu. Za kwotę ok. 100 tys zł możemy kupić zestaw do natrysku pianki poliuretanowej. Nie mówimy tutaj o chińskich maszynach, których parametry mogą wydawać się dobre. Opieranie całego biznesu tylko i wyłącznie na dotacji może okazać się dużym błędem, a osoby, które nie będą miały zapasu gotówki dość boleśnie mogą się o tym przekonać.

Jednak jest także coś zachęcającego – popularność izolacji piankowych cały czas rośnie, a ocieplenie pianką i wełną mineralną kosztuje już prawie tyle samo.