Duże potrzeby – duże bramy przemysłowe

Czasami zdarza się, że potrzeba dość niestandardowych rozwiązań w biznesie. Czasami coś wykracza poza standardowe rozwiązania i wymiary. Tak może dziać się w przypadku budowy różnych obiektów przemysłowych i potrzeby dopasowania odpowiednich bram.

Bramy przemysłowe to specyficzna grupa bram segmentowych, przeznaczona do obiektów typu: magazyny, hale, warsztaty, przechowalnie, stacje kontroli pojazdów itp. Bramy tego rodzaju odbiegają często wymiarami od tego co znamy z przydomowych garaży. Ich funkcja jest nieco inna chociaż działanie podobne. Bramy w garażu to przede wszystkim wymiary odpowiadające samochodom osobowym. W przypadku bram przemysłowych to robi się już nieco bardziej skomplikowane.

Chociaż istnieją tzw. standardowe wymiary bram przemysłowych, do których należą: 3000×3000 mm, 3500×3500 mm czy też 4000×4000 mm. Niejednokrotnie potrzeba jednak zastosować inne wymiary dopasowane do specjalnych funkcji czy też warunków panujących w budynku.

Budując czy też projektując nowy budynek hali czy magazynu mamy możliwość dopasować wymiar bramy przemysłowej, jednak gdy wykonujemy jakąś przebudowę czy remont to jest już z tym nieco gorzej. Tu często musimy dopasować wymiar bramy do tego co już istnieje w obiekcie. Przebudowa bowiem może okazać się droższa niż zamówienie bramy niestandardowej.

Bramę można wyposażyć w elementy dodatkowe takie jak okna, drzwi czy różne rodzaje napędów. Mamy też duży wybór w przypadku kolorystyki. Tu najczęściej posługujemy się paletą RAL, a do najczęstszych kolorów należą takie jak: RAL 9006, RAL 7016, RAL 8017 czy też RAL 9016.