IKEA: Panele fotowoltaiczne, warunki, opinie, kredytowanie.

Producent znany z produkcji mebli od dłuższego czasu oferuje zakup instalacji fotowoltaicznej. Nową ofertą jest natomiast możliwość zakupu fotowoltaiki sygnowanej marką Ikea wraz z kredytem oraz zerową prowizją. Wszystko to za sprawą współpracy z bankiem Ikano. W ramach kredytowania możliwe będzie sfinansowanie zakupu instalacji PV oraz montażu. 

Jeżeli chodzi o stopę oprocentowania kredytu (RSSO) to ustalono ją na poziomie 6,17%. Może być ona stała lub też zmienna w zależności od ostatecznego kosztu instalacji. Wymogiem koniecznym przy uzyskaniu kredytu jest przedstawienie dowodu osobistego, paszportu lub karty stałego pobytu. Dodatkowym wymogiem jest przekazanie ustnej deklaracji o posiadanych dochodach. Taka informacja jest wystarczająca dla kredytów, których kwota nie przekracza 20 000 zł. W przypadku, gdy kwota zakupu i montażu przekracza powyższą kwotę, konieczne jest dostarczenie dokumentu potwierdzającego otrzymywane dochody. W zależności od inwestycji Ikano Bank może poprosić o dostarczenie podobnej dokumentacji także w innych sytuacjach, włącznie z wpłatą własną w wysokości ¼ całej inwestycji bądź przystąpienia do inwestycji współkredytobiorcy.

Zerowa stopa procentowa tylko do końca tego roku

Osoby zdecydowane na zakup fotowoltaiki od szwedzkiego producenta mebli do końca tego roku mogą skorzystać z zerowej prowizji kredytu. Po tym terminie stawka wzrasta do 6%. Warto pamiętać, że wsparcie na zakup instalacji PV jest możliwe także dzięki programowi „Mój Prąd”. W jego ramach możemy otrzymać 5000 zł dotacji na zakup i montaż fotowoltaiki. Aktualny nabór już się zakończył, natomiast kolejny rozpocznie się 13 stycznia przyszłego roku. Ostateczna cena zakupu będzie uzależniona od indywidualnej konfiguracji oraz mocy nominalnej. Dla klientów posiadających kartę Ikea Family przygotowano dodatkowy 15-procentowy rabat.

Czy warto zainteresować się ofertą kredytu oraz fotowoltaiki znanej sieci Ikea?

Ikea współpracuje co prawda z profesjonalną firmą montującą instalacje fotowoltaiczne, jednak trudno jest w tej chwili ocenić jakość wykonanej instalacji. Wielu użytkowników paneli słonecznych z Ikei ocenia samą współpracę jako nierzetelną, gdyż sieć współpracuje z inną firmą zajmującą się montażem. Osoby posiadające panele PV z Ikei skarżą się na długi termin oczekiwania mimo obietnic wcześniejszego montażu. Klienci wskazują także na trudności z oceną jakościową paneli, gdyż jest to nowa oferta i nieznana jest rzeczywista wytrzymałość stosowanych rozwiązań. Zalecamy więc dużą ostrożność w tej kwestii i raczej wybór sprawdzonych rozwiązań renomowanych producentów. Potencjalnie niższy koszt zakupu może odbić się na finalnej jakości, wydajności i awaryjności.