Jaki hosting dla bloga wybrać w 2018 r.?

Jeżeli myślimy o prowadzeniu bloga w sposób profesjonalny to znaczy taki, który przyniesie w przyszłości popularność oraz zysk to musimy pomyśleć nad wybraniem odpowiedniego hostingu. Często początki kariery blogera są związane z zakładaniem darmowych kont na popularnych serwisach, jednak z czasem może to nam nie wystarczyć. Trzeba wówczas przyjrzeć się podstawowym cechom jakie posiadać powinien dobry serwis hostingowy. 

Pierwsza kwestia to dostęp do taniej domeny. Często wykupując miejsce na serwerze możemy za niewielkie pieniądze otrzymać chwytliwą nazwę. Ważny jest też wybór transferu bez limitu, który umożliwi bezproblemowe wchodzenie na naszego bloga tysiącom czytelników. Błąd w tym zakresie może nas kosztować problemami z płynnością dostępu do strony. Musimy brać pod uwagę zdobycie popularności, a co za tym idzie dużo większego przeciążenia serwerów. Kolejna kwestia to adres mailowy, który powinien być podpięty pod działający serwer. Unikamy w ten sposób nieprofesjonalnego podejścia, kiedy to nazwa bloga brzmi dumnie, a cała reszta pozostawia wiele do życzenia np. adres z końcówką wp.pl, gmail.com itd. Skoro już wydajemy pieniądze na utrzymanie strony na serwerze to warto zainwestować w równie dobry adres pocztowy.

Powinniśmy także zadbać o wielkość bazy danych mysql oraz dostęp do bazy danych przez wiele osób w tym samym czasie. Niektóre serwery mają problem już przy 10 osobach przeglądających stronę, dlatego jest to tak ważne. Kolejna sprawa to miejsce na nasze zdjęcia oraz treści na serwerze, dobrze jest zostawić pewien zapas i zamiast 5 GB wybrać opcję 10 GB lub więcej. Musimy mieć pewność, że treści na blogu zmieszczą się na wykupionej przestrzeni dyskowej. Podstawowe pakiety hostingowe rozpoczynają się od kilkudziesięciu złotych, a więc każdy znajdzie coś dla siebie.