Kiedy powstanie market Mrówka w Kadzidle.

Rynek budowlany ma się dobrze. Widać to między innymi po tym, że kolejne sklepy i kolejne hurtownie budowlane otwierają się nawet w niewielkich gminnych miejscowościach. Nic w tym dziwnego, gdyś domy budowane są nie tylko wokół Warszawy – tak zwana prowincja też się rozwija, tam też powstają piękne domy. Dziś zajmiemy się Kadzidłem w powiecie ostrołęckim.

Kurpie – tak nazywany jest ten region, który w porównaniu do innych części kraju jest, w pewnym sensie, niezwykły. Otóż region nie jest bardzo bogaty. Mieszkańcy regionu zajmują się głównie rolnictwem, a w historycznej literaturze podkreślana jest tu w sposób dobitny wyjątkowość ludzi i tych miejsc. Otóż jest to region, który w dawnych czasach podlegał tylko Królowi. Jedna z legend głosi, że Król podczas wizyty w tych okolicach dostrzegł to, że ludzie tu pracują „ciężko jak woły”, a efekty ich pracy, ze względu na słabe klasy ziemi nie są duże. W związku z tym trudem, Król postanowił zdjąć z mieszkańców obowiązek odrabiania pańszczyzny. Osoby, które miały okazję być w tych regionach wiedzą, że nawet na głębokich, dalekich wsiach istnieją domy stare, ale zadbane pod względem wizualnym, pomalowane okiennice, drewniany ale prawdziwy i prosty płot otacza podwórze kurpia. Samo Kadzidło też jest ładną miejscowością, a ludzie dbają tutaj o wygląd swoich domów, wymieniają danych, wykonują elewacje zewnętrzne, budują ładne ogrodzenia.

Od jakiegoś czasu słychać tutaj plotkę, że niebawem powstanie nowy sklep budowlany, z ogólnopolskiej sieci Mrówka. Mrówka w Kadzidle – to brzmi całkiem nieźle, chociaż trzeba powiedzieć też jasno, że w Kadzidle jest już sklep budowlany, który jest dość dobrze zaopatrzony. W branży spożywczej istnieją tutaj także całkiem dobre sklepy. W Kadzidle jest Biedronka, sklep Mila, sklep Prim. Nie brakuje tu aptek i sklepów typowych dla rolnictwa. Nic w tym dziwnego, że teraz powstanie tutaj market Mrówka, w końcu mieszkańcy Kadzidła cały czas poprawiają coś w swoich domach, cały czas coś nowego budują.

Dlaczego piszemy o powstaniu sklepu Mrówka w Kadzidle? Może to się wydawać dość banalny temat, ale jednak warto to opisać jako pewien przykład. Okazuje się bowiem, że czasami w biznesie trzeba szukać miejsca. Przecież ludzie mieszkają nie tylko w Warszawie czy w Olsztynie, ale w wielu miejscach, mają potrzeby, chcą kupować. Paradoksalnie może okazać się, że sklep Mrówka w Kadzidle jest w stanie odnosić większy sukces niż np. identyczny, kolejny sklep w Legionowie. Zobaczcie jaka jest tu łatwe zadanie dla kogoś kto zajmuje się marketingiem i reklamą – sklepu jeszcze nie ma a już jest o nim głośno.