Pianki PUR coraz częściej stosowane w budownictwie mieszkaniowym

Otwierają się nowe możliwości dla firm, które specjalizują się w wykonywaniu izolacji natryskowych pianką poliuretanową. Z roku na rok coraz więcej inwestorów prywatnych wybiera ten rodzaj materiału do ocieplenie poddasza w swoich domach. Pianka PUR jest już tańsza niż była 5 czy 8 lat temu. Wiele osób twierdzi nawet, że w chwili obecnej bez problemu pianka konkuruje cenowo z wełną mineralną.

Jest to dobra wiadomość dla firm wykonujących ten specjalistyczny rodzaj usług. Do tej pory powstawały nowe firmy, ale nie wykorzystywały one w pełni swoich mocy przerobowych. Teraz również powstają nowe firmy, niektóre upadają, gdyż rynek weryfikuje zdolności i umiejętności, a ta praca nie należy do najłatwiejszych. Teraz jednak więcej jest na rynku pracy, a dodatkowo wzrasta świadomość ludzi, którzy w piance poliuretanowej dostrzegają skuteczną i zdrową izolację dla domów mieszkalnych.

Jak możemy przeczytać na stronie http://pianka-ocieplenie-warszawa.pl izolacje natryskowe cieszą się zainteresowaniem ze względu na fakt, iż dziś budownictwo preferuje szczelność i nowoczesne źródła ciepła, a także rozwiązania, które pomagają osiągać dobre wyniki w kosztach utrzymania domu.

Nie można również powiedzieć, że ten rodzaj izolacji jest jakość szczególnie drogi. Za standardową grubość izolacji zapłacimy 55-65 zł, a w cenie 60-75 zł za m2 dostaniemy już izolacji z pianki poliuretanowej, która będzie spełniać wymagania dla domów pasywnych i energooszczędnych.