Trendy w usługach dekarskich: pokrycie elastomerowe płaskiego dachu.

Elastomerowe pokrycia dachowe to jeden z trendów, na które uwagę zwracają firmy świadczące usługi dekarskie. Budowa płaskiego dachu często wymaga zastosowania nieco innych materiałów ochronnych. Jeszcze kilka lat temu niemal nikt nie myślał o budowie domu z płaskim dachem, gdyż technologia uniemożliwiała zachowanie pełnej szczelności przez cały okres użytkowania konstrukcji. Aktualnie produkowane materiały dekarskie pozwalają na pełne zabezpieczenie dachu przed działaniem wilgoci i wody. Jednym z trendów zyskujących coraz większą popularność wśród dekarzy jest właśnie powłoka elastomerowa. 

Właściwości elastycznych pokryć dachowych

Powłoki elastomerowe znajdują zastosowanie na wielu placach budowy. Podstawową zaletą materiału jest sprężystość, elastyczność oraz wytrzymałość. Ponadto pokrycie dachu powłoką o właściwościach hydroizolacyjnych jest zwyczajnie bardzo wygodne. Warstwa elastomerowa jest także bezspoinowa, a o jej wytrzymałości najlepiej świadczy pełna odpornośc na wielokrotne rozmarzania i zamarzanie, a także wysokie temperatury. Powłoki tego typu mogą być aplikowane zarówno na powierzchniach płaskich, jak i pionowych. Wszystko to za sprawą lepkości, która uniemożliwia spływanie powłoki ku dołowi. Elastomery dostępne na rynku są oferowane w formie folii, membran, a także farb.

Proste zabezpieczenie starego dachu

Wierzchnia warstwa dachu wymaga naprawy? Nic straconego! Wystarczy na miejsce wezwać dekarza, który oceni stan konstrukcji. Jeżeli rzeczywiście doszło do naruszenia jedynie wierzchniej warstwy np. papy to nie musimy jej wcale zrywać. Na starsze pokrycie możemy położyć powłokę elastomerową, która skutecznie zabezpieczy dach. Ponadto powłoki tego typu można nanosić także metodą natryskową. Dekarza warto wezwać na miejsce także wtedy, gdy nie jesteśmy pewni, czy pokrycia dachowe spełnia warunki do wykonania powłoki. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że elastomery sprawdzają się jako pokrycie także dachów skośnych, gdzie zastosowano krycie z blachy lub płytek dachowych. https://dachy.ostroleka.pl/

Dekarz radzi: pokrycia przyjazne elastomerom

Firmy świadczące usługi dekarskie są jednogłośne jeżeli chodzi o pokrycia, które są przyjazne elastomerom. Wśród nich możemy wymienić m.in. beton, papę, drewno, metal (aluminium, stal), piany natryskowe z poliuretanu, czy membrany EPDM i PCW.